Główna » Aktualności, Minisiatkówka

Święto siatkówki dla najmłodszych !

Dnia 24 kwietnia 2013

zaslepka_3W najbliższą sobotę na hali Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej od 9:30 rozgrywany będzie finał wojewódzki w mini siatkówce chłopców o puchar Kinder+Sport. Będzie to prawdziwe święto dla najmłodszych chłopców rozpoczynających zabawę w siatkówkę z całego województwa.

Kinder+Sport, który odbywa się pod patronatem firmy Ferrero, to ogólnopolska edycja turniejów mini siatkówki dla najmłodszych. Ambasadorem tego turnieju jest Sebastian Świderski. Najlepsze drużyny z poszczególnych województw wezmą udział w turnieju makroregionalnym ( 25-26 maja ) i ogólnopolskim ( 1-2 lipca  po raz pierwszy w Drzonkowie/ koło Zielonej Góry- woj. lubuskie,do tego roku finały odbywały się zawsze w Zabrzu).

W historii naszego klubu  w finale ogólnopolskim zawodnicy naszego klubu trzykrotnie zdobyli złote medale : w 2001 roku w kategorii trójek ( Płaziński Krzysztof, Ćwikła Tomasz, Warzecha Rafał i Wojciech Włodarczyk, wychowanek MKS Andrychów, powołany w tym roku do szerokiej kadry Polski )  w 2007 roku w kategorii dwójek ( Jakub Popardowski  i Tomasz Fornal – wychowanek UKS 22 Kraków ), i w 2008 roku w kategorii czwórek ( Wiejaczka Wojciech, Bogusz Sebastian, Kmak Jędrzej, Pękala Mariusz, Podobiński Paweł, Horowski Marcin ). Po zwycięstwie w 2008 roku nasi zawodnicy byli w nagrodę na tygodniowej wycieczce we Włoszech w klubie Lube Banka Macerata, w którym grał w tym czasie Sebastian Świderski. Oprócz złotych medali kilkakrotnie zdobywaliśmy w  finale w Zabrzu srebrne i brązowe medale.

W najbliższą sobotę nasi najmłodsi zawodnicy mają szansę iść w ślady swoich starszych kolegów. Bobowianie wystąpią w kategorii trójek ( Sobol Bartek, Wojtaczka Eryk, Krupa Miłosz , Śliwa Jacek,  Myśliwic Sebastian , Smoszna Michał) i w kategorii czwórek ( Sobol Tomasz, Skupień Michał, Gruca Kuba, Wójcik Kuba, Krok Mateusz, Semla Łukasz, Zarzecki Bartosz, Flądro Artur, Job Grzegorz, Wąs Wojciech ).

 

  Copyright ©2024 LKS Bobowa, wszelkie prawa zastrzeżone.