Festyn w Jeżowie

20 lipca 2014 roku na dziedzińcu renesansowego zamku w Jeżowie odbył się Piknik Historyczny „Z Bobowej pod Grunwald” organizowany przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. Piknik odbył się już po raz czwarty i otworzył go pan Wacław Ligęza – Burmistrz Bobowej. Wśród zacnych gości nie zabrakło poseł na Sejm RP pani Barbary Bartuś oraz senatora Stanisława Koguta. Imprezę prowadziła pani Barbara Kowalska – regionalistka z Bobowej.
Tak jak w poprzednich edycjach tego pikniku bohaterami byli rycerze 46 chorągwi Zygmunta Grafity z Bobowej i Konfraterni Miecza i Topora z Sędziszowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się inscenizacja „Obrona zamku” w wykonaniu Bractw Rycerskich.
Na scenie zaprezentowało się bardzo wiele zespołów. Występowały przede wszystkim grupy miejscowe, ale też cała grupa zespołów z zewnątrz, które nas odwiedziły. Z gminy Bobowa prezentował się zespół rockowy „Real Face of Me” i nasz sztandarowy zespół ludowy „Koronka”. Oprócz zespołów miejscowych zaprezentował się zespół ludowy „Halicz” z Ropczyc koło Rzeszowa, który przejeżdżał przez gminę Bobowa w drodze do Pragi. Z sąsiedniej gminy Łużna zagrał zespół „Mała generała paczka”. Jest to zespół country, który gra muzykę ludową pochodzącą z Ameryki. Wystąpił także młody laureat konkursu recytatorskiego Filip Antosz z Jankowej, który został nagrodzony gromkimi brawami. Wspomnieć należy jeszcze o grupie tanecznej „Kamena” i grupie wokalnej „Studio Piosenki” z Chmielnika, gminy zaprzyjaźnionej z Bobową.
O stronę kulinarną imprezy zadbała restauracja „Bobowianka” oraz stołówka Centrum Kultury. Atrakcją dla najmłodszych była dmuchana zjeżdżalnia i basen z piłeczkami.
Piknik zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Skrzypki”.