Festyn w Grybowie

 

GRYBOWSKIE LATO  19- 20 .07.2014

„Grybowskie Lato” jest spadkobiercą odbywającej się od lat 80-tych „Jesieni Grybowskiej” a później „Dni Ziemi Grybowskiej”. Zazwyczaj dwudniowa impreza w swoim zamyśle ma dawać mieszkańcom i gościom okazję do wakacyjnej zabawy.

W programie imprezy zawsze znajdują się pozycje dla dzieci, spotkania z klaunami, czarownicami, piratami lub innymi sympatycznymi bajkowymi postaciami. Zazwyczaj są to interaktywne widowiska teatralne. Często niosą ze sobą ładunek edukacyjny lub wręcz profilaktyczny. Z myślą o dzieciach przygotowywany jest zawsze plac zabaw z takimi urządzeniami jak zjeżdżalnie, karuzele, bangee, elektryczne samochodziki czy taka nowość jak kule na wodzie.

Impreza ta połączona jest także z rozgrywkami sportowymi. Na obiektach sportowych Miasta odbywają się turnieje w piłkę nożną, piłkę siatkową plażową oraz tenisa ziemnego. Turnieje te rozgrywane są dla różnych kategorii wiekowych. Dużą oglądalnością cieszą się mecze w piłkę nożną w kategorii Oldboye 35+. Frekwencja także dopisuje na turniejach w piłkę siatkową plażową w kategorii seniorów i gimnazjum.