WSTECZ
GALERIA
Szkolenie w mini siatkówce w
Bobowej rozpoczęto w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Pierwszy
sukces
sportowy w tej dyscyplinie to
mistrzostwo województwa nowosądeckiego w kategorii "dwójki" odniesiony przez
Jana Ligęzę i Pawła Popardowskiego na zawodach szkolnych w Starym Sączu w
1978 roku (nie organizowano
zawodów klubowych
w tej kategorii wiekowej). Pierwszy sukces klubowy to
mistrzostwo województwa w 1988r.
zdobyte przez Artura Fałdę
i Krzysztofa Ziębę w kategorii "dwójki". Na poważnie
zaczęto traktować mini siatkówkę
od 1995 roku. Od tej pory
zdobywcy dwóch pierwszych miejsc zawodów
makroregionalnych (makroregion
wówczas tworzyły następujące
województwa: krakowskie, tarnowskie,
nowosądeckie,rzeszowskie, krośnieńskie,
przemyskie) awansowali do
ogólnopolskiego turnieju mini siatkówkiw Zabrzu.
Poniżej przedstawiamy
osiągnięcia naszego klubu w w/w turnieju od 1996 roku.
1996 - 2 miejsce
w kategorii "dwójki" (Łukasz Przywara, Jakub Sagan, Wojciech
Sagan)
- 3 miejsce w
kategorii "dwójki" (Jakub Durlak, Krzysztof Kurzawa, Rafał
Nalepka)
1997 - 2 miejsce w kategorii "dwójki" (Grzegorz Nalepka,
Sebastian Niepsuj, Wojciech Przywara)
1998 - 2 miejsce w kategorii
"trójki" (Rafał Nalepka, Jakub Sagan, Wojciech Sagan, Mateusz
Górowski)
- 3 miejsce w
kategorii "dwójki" (Grzegorz Nalepka, Marek Magiera, Łukasz Zięba)
1999 -
4 miejsce w kategorii "czwórki" (Jakub Durlak, Rafał Nalepka, Łukasz
Przywara, Jakub Sagan,
Wojciech
Sagan)
2001 - 3 miejsce w kategorii "dwójki" (Jakub
Apriasz, Tomasz Ćwikła, Krzysztof Płaziński)
2002 - 1 miejsce w
kategorii "trójki" (Jakub Apriasz, Tomasz Ćwikła, Krzysztof Płaziński,
Rafał Warzecha,
Wojciech Włodarczyk)
2004 - 3 miejsce w kategorii "czwórki" (Rafał
Gucwa, Wojciech Krok, Sławomir Kuś, Mateusz Mika,
Paweł Muchewicz,
Damian Świątański)
2006 - 2 miejsce w kategorii "dwójki" (Kamil
Gucwa, Jakub Popardowski, Wojciech
Wiejaczka)
- 3 miejsce w
kategorii "trójki" (Jakub Krajniewski, Bartłomiej Tubek, Łukasz Szymczyk, Daniel
Rojek)
2007 - 2 miejsce w kategorii "czwórki" (Kamil Gucwa, Jędrzej Kmak,
Łukasz Pietrzak, Paweł Podobiński,
Wojciech
Wiejaczka)
2008 - 1 miejsce w kategorii "czwórki" (Sebastian
Bogusz, Marcin Horowski, Jędrzej Kmak, Mariusz
Pękala,
Paweł Podobiński, Wojciech
Wiejaczka)
- 4 miejsce w
kategorii "trójki" (Wiktor Kwarciński, Jakub Popardowski, Artur
Przetacznik, Dawid
Wiejaczka)
- 5 miejsce w
kategorii "dwójki" (Mateusz Babicz, Rafał Pierzga, Patryk
Przetacznik)
2009 - 3 miejsce w kategorii "trójki" (Mateusz Babicz,
Tomasz Fornal, Krzysztof Mucha, Patryk Przetacznik)
W/w
osiągnięcia to wynik pracy Iwony Ćwikły, Romana Patera, Pawła
Popardowskiego.
Obecnie szkoleniem najmłodszych zawodników zajmują się Iwona Ćwikła, Szymon
Pater.